Kaán Károly természet-és környezetvédelmi verseny

A 2019/ 2020-as tanévben is meghirdették a Kaán Károly természetismereti versenyt, melynek  rendezője a Mezőtúri Benkő Gyula  Környezet és Természetvédelmi Oktató  Központ Egyesület. A verseny célja évről évre, hogy   a gyerekeknek lehetőséget biztosítsanak a tehetségeik kibontakoztatására a kutatómódszerek önálló alkalmazására.

Iskolánkból  Somodi Béla és Apfel Roland Gábor 7. osztályos tanulók jelentkeztek. Ők már rutinos versenyzőknek számítanak, hiszen  az elmúlt tanévben is részt vettek , és sikeresen szerepeltek ezen a megmérettetésen. A megyei fordulóra áprilisban került volna megrendezésre Szegeden, de a járványügyi helyzet miatt nem került rá sor.

A szakmai anyagot eljuttatták az  iskolákba, és szeptember 18-án oldották meg a benevezett tanulók a feladatsort.A megyéből 31 versenyző küldte vissza megoldást. Apfel Roland Gábor 13. ,  Somodi Béla 17. helyezést ért el.

Gratulálunk, további sikert kívánunk  a fiúknak és felkészítőjüknek, Mészáros Lászlónénak! 

Országos különdíj Zichyújfalun

2020. szeptember 30-án iskolánk 5 tanulója, a Zichyújfalusi Református Általános Iskola által szervezett online versenyen vett részt, hogy a Magyar Népmese Napján megmérettessék tudásukat más iskola tanulóival ezen a rangos országos versenyen.

Az első fordulóban meseillusztrációt készítettek a versenyzők.  A második fordulóban Benedek Elek: Tatár hídja című mesével kapcsolatos szövegértő feladatokat kellett megoldaniuk a gyerekeknek a Redmenta online feladatmegoldó felületén.

Iskolánk tanulóit, akik kimagaslóan színvonalas és kreatív meseillusztrációt készítettek, különdíjjal jutalmazták.

A csapat tagjai:

  1. Demeter Szemira (5. osztály)
  2. Szabó Krisztián Dániel (5. osztály)
  3. Tóth Laura (5. osztály)
  4. Csurkui János (6. osztály)
  5. Salyi Attila Alex (6. osztály)

Gratulálunk és további sok sikert kívánunk a felkészítő tanároknak, Hadár Lászlónénak és Pálfi Katalin Renátának és a csapat minden résztvevőjének!

 

A nap, amely Európáról szólt…..

Iskolánkat az a megtiszteltetés érte, hogy az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletével partnerségben a magyarországi Europe Direct iroda egy információs roadshow-t szervezett nálunk, melynek keretében helybe hozták tanulóinknak az EU-val kapcsolatos információkat. A Europe Direct Szeged idén  két helyszínen tartott rendezvényt: A mórahalmi Szent Erzsébet Gyógyfürdőben augusztus 28-án, „Csobbanj Európával!” címmel és a Magyarcsanádi Református Általános Iskola és Óvoda tanulóinak 2020. szeptember 18-án, pénteken  „Játsszunk  Európával!” címmel. A Covid járvány miatt az Európai Bizottság és a Europe Direct Szeged stábja nem tudott személyesen eljutni hozzánk, iskolánk pedagógusainak segítségével valósult meg az esemény. 10.00 órától az alsó tagozatos gyerekek és óvodásaink termeikben egy élő, online koncertet nézhettek és hallhattak az interaktív táblákon: a „Mosolyra Hangolók” együttes, online koncertjét. Az együttes tagjai külön köszöntötték iskolánk és óvodánk tanulóit az éteren keresztül. Majd a felső és az alsó tagozatos gyerekek is néhány játékos tesztkérdésre válaszoltak az Európai unióval és tagországaikkal kapcsolatban. A Europe Direct iroda rengeteg kiadvánnyal, színezővel és különböző ajándékokkal jutalmazta iskolánk tanulóit. Minden gyermek boldogan vitte haza a korosztályának megfelelő szebbnél szebb színezőket, képregényeket, kulcstartókat, fogkeféket, tollakat, baseball sapkákat. Köszönjük a Europe Direct iroda munkatársainknak és pedagógusainknak, hogy részesei lehettünk ennek a rendezvénysorozatnak!