Eredményeink 2021

  • 2 év után újra Néptánc Gála

    „Ha csak azt nézzük, hogy ki milyen jól fo­rog, táncol a színpadon, az kevés. A történet nem erről szól, hanem a gondolatról, az érzelemről, az emberről, a hitelességről, az igaz­ságról. Az életről szól. Ha ez “átjön” a színpadról, az az ünnep.” (Markó Iván)

     

    Az idei tanév első felét is beárnyékolta a pandémia ezért sajnos januárban nem tarthatta meg intézményünk a szokásos néptánc nyílt óráit. Hajnal János tanár úr keze alatt gyermekeink megnyílnak, és örömmel veszik fel minden órán azt a lendületet amit az oktatójuk sugároz feléjük, legyenek azok óvodás vagy iskolás gyermekek. Rendkívüli fegyelemmel, mosollyal az arcukon, csillogó szemekkel  figyelték egymás fellépését és szívből jövő tapssal jutalmazták társaik tánctudását. A gála egyik különlegességének számított, hogy a  Csürhe Banda akik autentikus kis- és nagy-magyarországi muzsikát játszó fiatalok csoportja, élőzenés kísérettel emelték gyermekeink előadását.

    Minden korosztály az életkori sajátosságainak megfelelő néptánc oktatásban részesül, tanár úr figyelmet fordít mind a felzárkóztatásra és a tehetséggondozásra is.

    Az óvodások  gyönyörű népviseletben ,Felcsíki táncokat adtak elő.

    Az 1. és 2. osztály a népi gyerekjátékok mellett már tápéi gyermekjátékfűzés és Pilgári táncokkal szórakoztatták a közönséget.

     A 3.,és 4, évfolyam diákjai igazán szép és határozott fellépéssel  Rábaközit táncoltak.

    A 5.,6. és 7. osztályos tanulók repertoárja igen széleskörű volt,  hiszen a Szatmári verbunk mellett, csárdás és friss táncok bemutatásával adtak számot az éves munkájukról.

    A 8. évfolyam egy különleges meglepetéssel készült, nagyon szép és elegáns angol keringővel és vidám cha cha chával emelték a délután hangulatát.

    A gála zárásaként diákjainkból összeállt Magyarcsanádi cigány hagyományörző tánccsoport: délalföldi cigánytáncokat mutattak be.

    Csikota József a  Makói Magán Zeneiskola igazgatója és Csókási Csaba néptáncpedagógus, Farkas János polgármester Úr is megtisztelt bennünket jelenlétével . Igazgató úr és Baranyi Bettina igazgató asszony elismeréssel szólt Hajnal János munkájáról, minden korosztály produkciójáról.

    Nagyon szépen köszönjük a szülőknek is, hogy ilyen szép számmal megtisztelték a gyerekeket a jelenlétükkel!

  • „Csodát virágzik a jelen!”

    Ismét országos első helyezések képzőművészetből

     

    1993 óta hagyomány már, hogy a magyar református általános iskolák találkoznak, versengenek egymással Nyíregyházán, a Jókaiban, azóta a találkozó neve: „Csodát virágzik a jelen!”

    Kétévenként mindig nagy örömmel készül arra a Jókai Mór Református Általános Iskola, hogy vendégül lássa a református diákokat, és diák, pedagógus személyesen is együtt legyen, így téve bizonyságot a református összetartozásunkról. Több mint egy évtizede már, hogy a határon túli magyar iskolásokat is hívják. Emlékezetes élmény, hogy 2017-ben református közösségünket kivitték a város főterére, így téve hitet és bizonyságot a református egység mellett.

    2021-ben és sajnos idén sem fogadhattak személyesen bennünket, ezért idén is online szervezték meg hagyományos versenyeiket.

    A Magyarcsanádi Református Általános Iskola több kategóriában és több korcsoporttal is nevezett a versenyre. A rajzversenyen a következő szép eredményt érték el diákjaink:

    Dimovics Éva 2. osztályos tanuló országos I. hely

    Novac Patrik Stefan 5. osztályos tanuló országos I. hely

     

    A verseny témája a Tízparancsolat volt, az alkotásokat szabadon választott technikával lehetett készíteni.

    Gratulálunk tanulóinknak és felkészítő pedagógusunknak: Hadár Lászlónénak!

     

  • Kajla Sulibajnokság

    Hol vagy, Kajla? címmel idén is megrendezésre került a Kajla bajnokság, amelyben keresték az ország legügyesebb harmadik-negyedik osztályait. 2019 óta Kajla kutyus számos érdekesség és szépség felfedezésében segítette a diákokat.

    A Magyarcsanádi Református Általános Iskola és Óvoda diákjai első alkalommal neveztek az Országos Kajla Bajnokságra, ahol össze tudták mérni tudásukat a Csongrád-Csanád megyei iskolák tanulóival.

    A selejtező fordulót a meghirdetett időszakban – 2022.02.01. és 2022.03.06. között – bármikor lejátszhatták a diákok, de ismétlésre nem volt lehetőség. Összesen 20 kérdésre kellett válaszolni, minden kérdésre 30 másodperc állt rendelkezésre. A helyes válasz mellett a gyorsaság is számított a pontozás során.

    A felkészülést rövid videók segítették, melyben megismerkedhettünk Magyarország több nevezetességével.

    A kérdések között szerepelt, hogy „Melyik község településrésze Galyatető?, Melyik Magyarország legmagasabb helycsúcsa?, Hol fekszik a monostori erőd?, Melyik várost nevezik sokan az Őrség fővárosának?, Ki tervezte a makói Hagymatikum Gyógyfürdőt?, Melyik hegység lábánál található a Szalajka-völgy?, Mekkora a területe a Velencei-tónak?, stb.” Sok kérdés színesítette még ezt a 2 napot. A gyerekek nagyon élvezték, a sikeres válaszoknak hangos éljenzéssel örültek.

     

    A 4. osztály 2022. február 25-én, Hetes osztag néven vett részt a versenyen.

    A csapat tagjai:

    Berta Nikolasz

    Gaspar Roxana Maria

    Hustiák Regina Franciska

    Jankó Imre Enrikó

    Kis-Jakab Levente

    Márki Márk

    Sztáncs Dzsásztin

    Azon a napon 1168 ponttal közel egy hétig az 1. helyen álltak. Sajnos a véghajrában 48 ponttal lecsúsztak a 4. helyre, így elestek az online elődöntő lehetőségétől.

     

    A 3. osztály 2022. március 4-én,Teknősök néven versenyzett, ahol 1055 ponttal a 7. helyezést sikerült elérniük.

    A csapat tagjai:

    Csurkui István Mihály

    Felcsuti Milán

    Hustiák Martin Mihály

    Jankó Márkó

    Jankó Tifani Fatima

    Németh Roland Rikárdó

    Pálfi Amira Etelka

    Restás Alina Goldina

    Salyi Kitti Bianka

    Salyi Melissza Viktória

    Szőke János

    Szőrös Milán

     

    A gyerekek és a pedagógusok is nagyon örültek. Igaz az első háromba nem sikerült bekerülni, de így is szép helyezést sikerült elérniük iskolánk tanulóinak. Természetesen a résztvevők igazgatói dicséretben részesültek. Köszönjük a munkát a felkészítő pedagógusnak, Kanton Eszternek, és a pedagógiai asszisztensnek, Borsos Zsanettnek, aki a verseny során segítette a gyerekek munkáját

  • „Lépj át iskolánk nemzetiségi nyelvkapuin!” – folytatódnak az iskolakóstolgató foglalkozások

    Március 23-án került sor a „Lépj át iskolánk nemzetiségi nyelvkapuin”” suliváró foglalkozás megtartására, mivel a világjárvány miatt bevezetett korlátozások, megbetegedések nem tették lehetővé e program megvalósulását a tervezett januári időpontban.

    Mint ismeretes, intézményünk speciális helyzetben van a nemzetiségi nyelvoktatás terén. Az országban egyedül a Magyarcsanádi Református Általános Iskolában tanítanak két nemzetiségi nyelvet, mégpedig a románt és a szerbet, valamint Csongrád megyében csak itt tanulhatnak a diákok románul is. Következésképpen, a sulikóstolgató két pedagógus részvételével zajlott le: a román nyelvűt Molnárné Ruzsa Éva tanárnő, a szerb nyelvűt pedig Kollár Ferenc tanár úr vezette.

    *

    A román délutáni foglalkozás ezúttal a nemzetiségi jelleg előtérbe helyezésével  lett összeállítva, rávilágítva arra, hogy miben tér el ezen nyelvek oktatása egy adott idegen nyelv, például az angol nyelv tanításával összehasonlítva, mi az a plusz, amit ezek a tanítási órák nyújthatnak a gyerekeknek. Köztudott, hogy az ovisok is részesülnek román és szerb oktatásban, ezért most a románon nem csupán a nyelvi ismeretek átadása volt a cél.

    Ennek tükrében a népismereten, a népi kultúra sokszínűségén volt a hangsúly: a román népdal, néptánc, népviselet egyaránt jelen voltak a közel egyórás iskolai látogatáson.

    Az előző román sulikóstolgatókkal összehasonlítva, a mostanin a „főszereplők” iskolánk „legidősebb” tanulói és a „legfiatalabbak”, a leendő elsősök voltak.

    Kisalbert Kira, Nadobán Izabella és Szabó Patrik 8. osztályos tanulók, iskolánk román nemzetiségi hagyományőrző szakkörének régi oszlopos tagjai, népviseletbe felöltözve, szeretettel fogadták az ovisokat és lelkesen segítették tanárnőjük munkáját. Az osztályban a szükséges kellékek a román zászló színeihez igazodtak.

    A nagycsoportosokat és óvónénijüket, Higyisán Aurélné Zsuzsika nénit, valamint Baranyi Bettina igazgatónőt az iskolások egy szép énekkel köszöntötték. A szeretetről, a szülőkről, szülőfaluról, békéről szóló dal éneklésében hozzájuk társult még két 3. osztályos tanuló is: Jankó Márkó és Salyi Kitti.

    Majd a digitális tábla segítségével gyönyörű népviseleti ruhákba öltözött, kisgyermekek által előadott néptáncokat láthattak az ovisok, többek között a híres „Călușari”-Kaluser (Kislovasok) táncot. Azt követően megtanulhatták a „Perinița” (Párnácska) néptáncot, amely egyik legismertebb román körtánc.

    Miután felelevenítették a „színek világát”, a leendő kisiskolások 3 csapatban részt vettek egy szóversenyen, ahol minden helyes válasz után kaphattak kék, sárga vagy piros korongot. Közel 150 szót kellett nekik megfejteniük. A feladványok olyan szavak voltak, amelyeknek a kiejtésük nagyon hasonló, a jelentésük pedig azonos úgy a román, mint a magyar nyelvben. Élvezték a vetélkedőt, nagyon ügyesek voltak és így aztán minden csapat nyertes lett. Jutalmuk egy-egy finom csoki volt.

    Egy másik tetszetős mozzanata a foglalkozásnak a körjáték bizonyult, ahol utánozni kellett Évike néni mozgását, memorizálni és mutogatni a hallott szavakat (számok, testrészek, irányok – vegyesen).

    A suliváró a hagyományos, színes és autentikus vendéglátással ért véget, ahonnan most sem hiányozhattak a préselt napraforgómagból, illetve szezámmagból készült „hálvá” és a zselés „ráhát”, többnemzetiségű édességek sem.

    Útravalóul a leendő kisiskolások füzetet, ceruzát és kisnoteszt kaptak ajándékba.

                                                                                       *

    A szerb foglalkozáson másodikos és harmadikos tanulók segítették Kollár Ferenc  tanár úr munkáját. Jankó Róbert Rómeó, Jankó Tifani Fatima, Dimovics Éva, Jankó Marléne Mirella és Felcsuti Milán játékos formában mutatták meg tudásukat, melybe bevonták az óvodából érkezőket is. Külön öröm volt, hogy közösen már az óvodában megtanultakat is biztosan, szépen kiejtve tudták a gyerekek mondani.

    Nagy hasznát vették az iskola IKT eszközeinek, többek között az interaktív táblának, melyen meg tudtak oldani matematikai, környezeti feladatokat. A kiadott fénymásolatokon színezési és rajzolási készségeket fejlesztettek.

    A nyílt óra része volt, hogy az óvodások megláthatták, milyen többlet feladatok, örömök és játékok várnak rájuk az iskolában.

    A szerb foglalkozás is vendéglátással zárult: gyümölcsökön és édességeken kívül az iskolai munkához elengedhetetlen ceruzákat kaptak a leendő elsősök, amelyeket ha ebbe az iskolába iratkoznak, a Szerb Nemzetiségi Önkormányzat további szép dolgokkal is kiegészít majd.

    Köszönjük az óvónők munkáját is, de nem utolsó sorban a nemzetiségi nyelveket oktató pedagógusok, Molnárné Ruzsa Éva és Kollár Ferenc munkáját!

  • Ismét dobogón a szépíróink!

    Országos II. hely a VII. Stylus Szépírási Versenyen

    „ Minden írásnak üzenete van.”

    A vésztői Kis Bálint Református Általános Iskola által meghirdetett országos VII. STYLUS Szépírási Versenyre az idén 25 iskola vállalta a megmérettetést, ami rendhagyó módon az online térben került megrendezésre. A mi iskolánkból 5 tanuló nevezett a jeles versenyre:

    Jankó Róbert Rómeó 2. osztályos, Jankó Tifani Fatima 3. osztályos, Gáspár Roxána Mária 4. osztályos, Jankó Tamás 5. osztályos és Tóth Laura 6. osztályos tanuló.

    Az elődöntőre januárban került sor.

    A diákoknak egy nehéz szöveget kellett lemásolni. Az értékelésnél a zsűri a következő szempontokat vette figyelembe: a teljes szöveg összképe, a szövegsorok harmóniája, a betűk (nagyság) egyenletessége, szabályos vonalvezetés, tévesztés, hiba, hiány, a szöveg elhelyezése, tisztaság.

    A beérkezett pályaműveket a zsűri értékelte, és a második fordulóra februárban került sor.

    Nagy öröm volt számunkra, hogy három magyarcsanádi diák, Jankó Tifani Fatima, Gáspár Roxána Mária és Jankó Tamás bejutott a döntőbe, az ország legjobb versenyzői közé. A sok kiváló pályaművet szakértő zsűri bírálta el, mely szerint: Jankó Tamás, a Magyarcsanádi Református Általános Iskola és Óvoda 5. osztályos tanulója, országos II. helyezést ért el! Gratulálunk a szép eredményhez Tamásnak és a felkészítő pedagógusnak, Pálfi Katalin Renátának!

    Gratulálunk az összes diáknak és a felkészítő pedagógusoknak, Kőszeginé Szűcs Gabriellának és Szalma Hédinek!

    További sok sikert kívánunk!

     

  • Micimackó versmondó verseny

    Március 18-án rendeztük meg iskolai versmondó versenyünket, melyre óvodásainkat is meghívtuk. Sajnos idén több gyermek is lebetegedett, így ők nem tudták előadni az általuk megtanult verset. A versenyen 3 óvodás, 9 alsó tagozatos és 5 felső tagozatos diák mérettette meg magát. Még mindig sok gyermek van, aki szereti az irodalmat, a verseket, a szép szavakat, aki nem rest megtanulni sokszor igen hosszú költeményeket, és bátran kiáll társai, a közönség elé, értelmezik a verseket, éltetik és élettel töltik meg a költeményeket. Köszönjük minden versmondó óvodásnak, diáknak ezt a színvonalas délutánt!

     

    A zsűri tagjai: Baranyi Bettina igazgatónő, a zsűri elnöke

    Hadár Lászlóné, pedagógus

    Molnárné Ruzsa Éva, pedagógus

     

    A zsűri döntése után a következő eredmények születtek:

    Az óvodások színvonalas előadását egy – egy emléklappal és kifestővel jutalmazta a zsűri.

    felkészítő pedagógus: Tóth – Pál Lászlóné

     

    1.-2. osztály:

    1. helyezett: Németh Noel Viktor 2. osztályos tanuló
    2. helyezett: Szecskó Csaba Szebasztián 1. osztályos tanuló

    III. helyezett: Balázs Eszter Tirza 2. osztályos tanuló

    felkészítő pedagógus: Szalma Hédi, Tóvizi Béláné

     

    3.-4. osztály:

    1. helyezett: Hustiák Regina Franciska 4. osztályos tanuló
    2. helyezett: Németh Roland Rikárdó 3. osztályos tanuló

    III. helyezett: Kis – Jakab Levente 4. osztályos tanuló

    felkészítő pedagógus: Kőszeginé Szűcs Gabriella

     

    5.-8. osztály:

    1. helyezett: Demeter Szemira 6. osztályos tanuló, Nadobán Izabella 8. osztályos tanuló
    2. helyezett: Berta Jázmin Zsuzsanna 6. osztályos tanuló

    III. helyezett: Valentényi Attila Ferenc 6. osztályos tanuló

    Különdíj: Szabó Krisztián Dániel 6. osztályos tanuló

    felkészítő pedagógus: Pálfi Katalin Renáta

     

    A helyezést elért tanulók oklevelet és könyvet kaptak jutalmul. Gratulálunk a versenyzőknek! Köszönjük a felkészítő pedagógusok, a zsűri és a versenyt megrendező pedagógusok, Kanton Eszter és Pálfi Katalin Renáta munkáját! További sok sikert kívánunk mindenkinek!

  • OviAngol – Újabb Iskolakóstolgató foglalkozás a Magyarcsanádi Reformtus Általános Iskolában

    Március 17-én OviAngol foglalkozásra invitálta a Magyarcsanádi Református Általános Iskola a nagycsoportos óvodásokat.

    Mint ismeretes, az iskola számos programot szervez a tanév során a leendő elsősöknek, hogy segítse az óvoda-iskola átmenetet, lehetőséget biztosítson gyereknek és szülőnek egyaránt arra, hogy betekintést nyerjenek az iskola életébe, megismerjék a pedagógusokat, az iskola profilját, specialitásait.

    Március 17- én – ebben a tanévben már ötödik alkalommal – kóstolhattak bele az ovisok a Magyarcsanádi Református Általános Iskola életébe.  Szeptemberben „Érzékek és érzékszervek iskolájában” járhattak, októberben „Csokit vagy csalunk” címmel rendeztünk játékos ovis foglakozást, novemberben „Mesevár mesemondó versenyen” vehettek részt.

    Sajnos a pandémia miatt elmaradt 5 foglalkozás, melyek a téli hónapokban kerültek volna megrendezésre, de ezeket a foglalkozásokat tavasszal mind bepótoljuk. Szeretettel várjuk majd a leendő elsősöket „Meseországba, azaz a Bóbita szavalóversenyen” szavalhatnak, a „Sportoljunk együtt!” sportos délutánon együtt sportolhatnak az iskolásokkal, a „Hopp Juliska!”– játékos néptáncórán néptáncolhatnak, majd a „Lépj át iskolánk nemzetiségi nyelvkapuin” elnevezésű foglalkozáson a román és a szerb nyelvvel ismerkednek meg mélyebben az érdeklődők.

     

    Az OviAngol foglakozáson tanultak dalokat, megtanultak bemutatkozni, köszönni, elköszönni, 10-ig számolni és betekintést nyertek a színek világába is.

    A játékos foglalkozáson énekeltek, mozgásos feladatot hajtottak végre, beszélgető körben kommunikáltak egymással, használták az interaktív táblát, színeztek, rajzoltak a leendő elsősök.

    A tartalmas kompetencia alapú óra után a fáradalmakat a tipikusan „angol teadélután” alkalmával pihenhették ki a nagycsoportos óvodások. Ajándékként matricákat vihettek magukkal emlékbe a leendő elsősök.

  • Ösztöndíjasok a Magyarcsanádi Református Általános Iskolában

    „Útravaló Ösztöndíjprogram – Út a középiskolába, Út az érettségihez alprogram”

    A Belügyminisztérium megbízásából a Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság nyílt pályázatot hirdetett a 2021/2022-es tanév Útravaló Ösztöndíjprogram – Út a középiskolába, Út az érettségihez alprogramban való részvételre. Ez a program egy összetett támogató, segítő, tanulást motiváló rendszer. A programban halmozottan hátrányos helyzetű, hátrányos helyzetű, vagy védelembe vett, vagy családba fogadott, vagy ideiglenes hatállyal elhelyezett, vagy utógondozásban részesült 7-8. évfolyamon tanuló diák vehet részt, akinek átlaga eléri a 3-as átlagot. Előnyt jelent a roma származás. Azok a tanulók, akik sikeresen pályáznak, az átlaguknak megfelelően 10 hónapon keresztül ösztöndíjban részesülnek. Ebben a tanévben iskolánkból 9 tanuló pályázott. Országos szinten 6079 diák nyújtott be pályázatot. A benyújtott pályázatokkal kapcsolatban a döntés 2021. december 6-án megtörtént, amelynek eredményeként 5 tanulónk nyert. Nyertes pályázóink: Csurkui János (7. osztály), Szecskó Amanda (7. osztály), Kisalbert Kira (8. osztály), Nadobán Izabella (8. osztály) és Somodi Béla (8. osztály).

    Gratulálunk a nyertes pályázóknak! Sikeres munkát kívánunk tanulóinknak és mentoraiknak, Pálfi Katalin és Sztáncs Erika tanárnőnek!

     

  • Országos második hellyel zártuk az évet

    A Magyar Református Egyház Missziói Irodája és a HEKS pályázatot hirdetett gyülekezetei és iskolái, valamint az ún. felzárkózós tanodák növendékei számára, ugyanis szerették volna, ha a gyerekek alkotásaiból készülne a Cigánymisszió 2021-es karácsonyi képeslapja.  

    https://ciganymisszio.reformatus.hu/hirek/tervezzetek-ti-a-ciganymisszio-karacsonyi-kepeslapjat/

    A gyerekek akár egyéni, akár csoportban készített alkotásokkal is nevezhettek. Bármilyen technikát alkalmazhattak: rajzolhattak, festhettek, nyomdázhattak, akár még kész, kivágott motívumok montázsával is előrukkolhattak. Elvárás volt: az alkotás kapcsolódjék Jézus az evangéliumokban lejegyzett születéstörténetéhez! Fontos volt továbbá, hogy nyomtatható, nagy felbontású fotó készüljön a munkáról, hisz így tudják majd azokat legsokoldalúbban hasznosítani. A határidő: december 13 volt.

    11 intézményből 76 pályamű érkezett a felhívásra. Az eredményhirdetés videós linkje a Cigánymisszió és a HEKS Roma Program oldalán lett publikálva: https://www.facebook.com/ciganymisszio/videos/447088460331417

    Két kategóriában (egyéni és csoportos munkák) hirdettek 1-3 helyezettet. Nehéz, de örömteli dolga volt a zsűrinek, kinek-kinek megvolt a maga kedvenc alkotása, alkotója.  Ahogyan ezt kezdettől fogva tervezték, a nyertes alkotások kísérik majd a Cigánymisszió 2021-es karácsonyi üdvözletét partnereik, gyülekezeteik, előljáróik felé. Az okleveleket és a nyereményeket postai úton juttatták el a helyezettekhez, hogy a gyerekek még a szünet előtt megkapják jutalmukat.

    A Magyarcsanádi Református Általános Iskola és Óvoda diákjai II. helyezést értek el csoportmunka kategóriában: Jankó Tifani, Szőke János, Csurkui István, Jankó Márkó, Salyi Melissza, Hustiák Martin, Németh Roland Rikárdó és Szőrös Milán 3. osztályos tanulók. Felkészítő pedagógus: Hadár Lászlóné. Gratulálunk!

  • Újabb képzőművészeti sikerek a Magyarcsanádi Református Általános Iskolában

     A „Kívánj igazi ünnepet…!” Karácsonyi alkotópályázaton

    A makói Hagymaház Galéria  „Kívánj igazi ünnepet…!” címmel Karácsonyi alkotópályázatot hirdetett meg Makón és a térségben élő általános és középiskolás tanulók számára.

    A pályaművek A/4 mérettől 50 x 70 cm-ig, szabadon választott, sík jellegű (rajz, festés, kollázs, mozaik, nyomat, számítógépes grafika, vegyes, stb.) technikával készülhettek, egyéni vagy csoportmunkában.

    A pályamunkákat három külön korcsoportban (alsó tagozat, felső tagozat, középiskola) értékelték és díjazták. A helyezésekről és a díjak odaítéléséről szakmai zsűri döntött. A legszínvonalasabb alkotásokból kiállítás nyílt a Hagymaház aulájában, mely 2022. január 9-ig lesz megtekinthető. December 7-én, 15.00 órai kezdettel került sor az ünnepélyes eredményhirdetésre, a díjak átadására és a kiállítás megnyitóra, mely alkalomra iskolánk tanulói is meghívást kaptak, ugyanis színvonalas alkotásával dicséretben részesült:

    Jankó Rómeó, Jankó Mirella és Babosi Dávid 2. osztályos tanuló.

    Továbbá emléklapot kapott színvonalas alkotásáért: Czékmán Diána, Tudebi Armandó és  

    Németh Noel szintén 2. osztályos tanuló. Mind a hat diák pályamunkája kiállításra került!

    Felkészítő pedagógus: Hadár Lászlóné. Gratulálunk és további sok sikert kívánunk!

0 Shares