• Szakmai beszámoló
  • Iskolaközpontú helyi együttműködések a Magyarcsanádi Református Általános Iskola és Hétszínvirág Református Óvoda és Egységes Óvoda-bölcsődében

EFOP-1.3.9-17-2017-00045

Kedvezményezett: Magyarcsanádi Református Általános Iskola és Óvoda

Projekt címe: “Helyi együttműködések a Magyarcsanádi Református Általános Iskola és Hétszínvirág Református Óvoda és Egységes Óvoda-bölcsődében”

Támogatás összege: 74.663.288.-Ft

Támogatás mértéke: 100%

A projekt azonosító száma: EFOP-1.3.9-17-2017-00045

Befejezés dátuma: 2020.01.31.

A projekt tartalma, célja:

A projekt célja, hogy az ifjúság hasznos társadalmi szereplővé váljon, az iskolai hasznos szabadidő-eltöltésében rejlő lehetőségek kiaknázásával, továbbá a családok, az egyházi-, ifjúsági szervezetek és közösségek, illetve a gazdasági szereplők együttműködése és az iskolai közösségi térre történő „felhordása” által folyamatos jelenlétet biztosító helyi együttműködések révén.

Szakmai programok:

Sportágválasztó rendezvények, sportversenyek, tanórán kívüli sportfoglalkozások, iskolai helytörténeti műhely, nemzetiségi népzenei és néptánc foglalkozások kicsiknek és nagyoknak, ifjaknak és időseknek, főzőiskola kicsiknek és nagyoknak, Családi Életre Nevelés, Működő család workschopok,

Pénzügyi és vállalkozási ismeretek játszva!

Természetbarát kert kialakítása.

Ökológiai barangolások – a környék természeti kincseinek megismerése, Répa Úr és az energia – a gyerekek az 5 legfontosabb energiaspórolási területtel ismerkedhetnek meg.

• Útravaló Ösztöndíjprogram

Iskolánk idén is részt vesz az Útravaló Ösztöndíjprogramban.  A program egyedi célként tűzte ki a végzettség nélküli iskolaelhagyás csökkentését, a hátrányos helyzetű tanulók végzettségi szintjének növelését, valamint a minőségi oktatáshoz, neveléshez és képzéshez való hozzáférés biztosítását.

Az Útravaló Ösztöndíjprogram összetett támogató, segítő, tanulást motiváló rendszer, melyben a tanuló és a tanuló iskolai előrehaladását segítő mentor vesz részt.

A beérkezett jelentkezések tekintetében az Emberi Erőforrások Minisztériuma december 7-én hozta meg döntését. Nagy örömmel értesültünk, hogy az összes beadott pályázatunkat sikeresen bírálták el.

A pályázatban 13 általános iskolai diák és 1 középiskolai tanuló vesz részt. A tanulókat munkájukban 3 mentor segíti.

Nyertes tanulók:

Kovács Jonatán, Lole Brendon, Póka Richárd, Valach Martin (7. osztály)

Babolek Máté, Barta Dániel Bendegúz, Béki János, Berta Diána, Botez Márk, Lakatos Diána, Nagy Nikolett, Póka Klaudia, Tóth Laura (8. osztály)

Husztiák Tamás (9. osztály)

Mentorok: Czinder Krisztina, Pálfi Katalin Renáta, Sztáncs Erika

Gratulálunk a pályázat nyerteseinek, és sikerekben gazdag tanévet kívánunk a programban részt vevő diáknak és mentornak!