Suliváró program Mesevárban

Az iskolánk suliváró programsorozatának következő állomása, november 7-én a Mesemondó versennyel folytatódott, melyen a nagycsoportos óvodások is részt vettek.A versenyző gyerekek igyekeztek a mesék világába röpíteni a közönséget. A köszöntő után hallhattuk, milyen szépen tudnak a gyerekek mesélni. A sorszámok kihúzása után sorban követték egymást a mesemondók. Összesen 8 mesét hallgathattunk végig. 2 nagycsoportos óvodás mondta el a szebbnél szebb meséket. Nagyon ügyesek, bátrak voltak. Az iskolások is elkalauzolták társaikat és a jelen lévő vendégeket Meseországban. Többen bátran, beleéléssel meséltek, volt, aki halkabban, bátortalanul adta elő meséjét. Minden mese végén tapssal jutalmazta a közönség a versenyzőket. Ezért a zsűrinek nem volt könnyű dolga, ezért is kérte a közönség segítségét, mindenki leadhatta a szavazatát az számára legjobban tetsző mesére.

A zsűri tagjai:Baranyi Bettina – igazgatónő, a zsűri elnöke

                        Tóth Orsolya – igazgatóhelyettes

                         Konti Ibolya – fejlesztőpedagógus.

Az ovisok, Czékmán Diána és Szilvási Zoltán jutalmul egy-egy könyvet, emléklapot és oklevelet kaptak. Felkészítők: Kovácsné Debreczeni Erika és Mátó Gáborné óvónők

 Az iskolások körében a következő eredmények születtek:

  1. helyezet: Felcsuti Milán 1. osztály
  2. helyezet : Németh Roland Rikárdó.1. osztály
  3. helyezet: Jankó Milán 1. osztály

Felkészítő pedagógus: Kőszeginé Szűcs Gabriella

  1. helyezet: Jankó Tamás 3. osztály Felkészítő pedagógus: Tóvizi Béláné
  1. helyezet: Csurkui Szabina 4. osztály Felkészítő pedagógus:Sztáncs Erika

A közönség különdíját Demeter Szemira 4. osztályos tanuló kapta. Felkészítő pedagógus: Sztáncs Erika

Minden tanuló könyvjutalomban részesült. Ezen kívül  mindenki kapott egy-egy emléklapot és oklevelet is. Gratulálunk a versenyzőknek, köszönet a zsűrinek, segítő pedagógusoknak és a szülőknek is!

Országos dobogós helyek Tiszakécskén

A Református Iskolák Országos Mesemondó-, Kézműves-, Szépíró Találkozóján vettünk részt Tiszakécskén 2019. november 8-án. A versenyen 28 iskola 300 diákja képviseltette magát.

A regisztráció után tízóraival vártak bennünket az általános iskolában. Az ünnepélyes megnyitóra és az istentiszteletre a református templomban került sor. Ezután elkezdődött a versenyzés különböző helyszíneken. Több kategóriában indultunk:

– mesemondó versenyen- verses mesét adtak elő a gyerekek,

– szépíró versenyen- verses mesét kellett másolniuk,

– kézműves versenyen – egy mesefát kellett készíteni.

Ebéd után a templomban izgatottan vártuk az eredményhirdetést. A helyi iskola tanulói bábelőadással és fuvolaszólóval színesítették a díjkiosztót.

Nagy örömünkre szép eredményt értünk el:

  1. osztály, mesemondó kategória: Jankó Márkó ARANY minősítést ért el.

                                                           Felkészítő pedagógus: Kőszeginé Szűcs Gabriella

  1. osztály, mesemondó kategória: Nadobán Izabella ARANY minősítést ért el.

                                                           Felkészítő pedagógus: Pálfi Katalin Renáta

Ügyes szereplésükért dicséretet kaptak:

  • Németh Roland Rikárdó 1. o.
  • Gaspar Roxána Mária 2. o.
  • Jankó Tamás 3. o.
  • Demeter Szemira 4.o.
  • Tóth Laura 4.o.

      Felkészítő pedagógusok: Kőszeginé Szűcs Gabriella, Sztáncs Erika, Tóvizi Béláné

  • Kaprinay Milán Dávid 5.o.
  • Mika Renáta 5.o.
  • Szabó Patrik Roland 6.o.
  • Zsigmond Irén Szeréna 6.o.

      Felkészítő pedagógusok: Hadár Lászlóné, Mészáros Lászlóné, Pálfi Katalin Renáta

Méltón és büszkén utazhattunk haza kis falunkba, Magyarcsanádra.

Gratulálunk a gyerekeknek és a felkészítő pedagógusoknak!

Országos eredmények Debrecenben!

2019.október 25-én iskolánk tanulóival Debrecenbe utaztunk, hogy részt vegyünk a Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola által szervezett XXIII.országos komplex tanulmányi versenyen. A megmérettetésen közel 27 iskola 350 diákja vett részt.

 A gyerekekkel reggel 5 órakor indultunk, hogy időben megérkezzünk az eseményre. A nagyszabású találkozó megnyitóját a Református Nagytemplomban tartották. A megnyitó éneket követően Szilágyi Tamás, az iskola lelkésze hirdette Isten igéjét. A közös imádság után mindannyian átvonultunk az iskolába, ahol a résztvevők elfogyasztották a számukra elkészített tízórait, majd megkezdődött a verseny. Amíg a diákok vetélkedtek, addig  a pedagógusok, az intézményvezetők, a lelkészek kötetlen szakmai beszélgetést folytattak az iskola aulájában. Az ebéd előtt, illetve után rövid városnézésen vehettünk részt, melynek  során a 2017-ben felavatott Reformációi Emlékművet is megtekintettük.

A versenyt több kategóriában hirdették meg. Az alsó tagozatosok Weöres Sándor életével és munkásságával kapcsolatos feladatokat oldottak meg. Felső tagozatosaink rajz kategóriában indultak, ahol az 5.osztályosoknak Weöres Sándor: Távolból; a 7.osztályosoknak pedig Weöres Sándor: Falusi fiú a városról beszél c. verséről kellett illusztrációt készíteni tetszőleges technikával.

A vetélkedőt a következő eredményekkel zártuk:

3-4. osztály, komplex tanulmányi verseny: országos 14.hely

  1. Jankó Tamás
  2. Somodi Amanda Gyöngyi
  3. Tóth Laura

Felkészítő pedagógusok: Sztáncs Erika, Tóvizi Béláné

 

  1. osztály, rajz kategória: országos 6.hely
  • Kaprinay Milán Dávid
  • Felkészítő pedagógus: Hadár Lászlóné

7.osztály, rajz kategória: országos 9.hely

  • Ferencsik Vivien

Felkészítő pedagógus: Hadár Lászlóné

Mindenkinek gratulálunk az elért szép eredményekhez!

 
 

„Legyél Te is varázslótanonc!”-októberi Suliváró programunk

Október hónapban is folytatódott iskolánk Suliváró programja, ami bízunk benne újból elvarázsolta a nagycsoportos óvodásokat az őszi szünet előtt. A leendő első osztályos gyerekeknek ezen a délutánon három próbát kellett kiállniuk, hogy a nap végén a közös eskütétel után kis boszorkányok és varázslók legyenek.  Az első próbaként ki kellett rakniuk egy puzzlet , ami egy ínycsiklandó muffint ábrázolt, majd mindenki készített magának egy varázspálcát, a harmadik megmérettetésként mindenki kipróbálhatta újra milyen is az okos táblán memóriajátékot játszani. A nap zárásaként egy mókás eskütétel után közösen fogyasztották el a finomabbnál finomabb házi készítésű  muffinokat, hiszen a három próbát minden pici gyermek kiállta. Reméljük, hogy a sok-sok ajándékkal ( varázslósüveg, póknak feldíszített nyalóka, varázspálca), élményekkel és finomságokkal tele arra gondoltak a kis vendégeink, hogy a novemberi suliváró délutánra is szívesen eljönnek hozzánk a szüleikkel és az óvónénikkel együtt!

Köszönjük szépen Sztáncs Erika és Tóth Orsolya tanító néniknek, hogy elvarázsolták a nagycsoportos óvodásokat és Kőszeginé Szűcs Gabriella tanító néninek a sok finom varázs muffinokat!

Október 23 megemlékezés

„Miért, hogy meghasadt az égbolt,
Mert egy nép azt mondta: „Elég volt.”
Márai Sándor

Az 1956-os forradalom 63. évfordulóját a Magyarcsanádi Református Általános Iskola és Óvoda tanulói méltóan ünnepelték meg október 22-én az iskola tornatermében.

A műsor előkészítésében és lebonyolításában alsó és felső tagozatos tanulók vállaltak feladatokat, akik színvonalas előadással tisztelegtek az 1956-os események előtt.  A műsorban szereplő diákok felkészítését Molnárné Ruzsa Éva és Pálfi Katalin Renáta pedagógusok segítették.

Köszönjük a gyerekeknek, felkészítő nevelőiknek, és a műsor alatt segítséget nyújtó Sztáncs Erika tanítónőnek , Hajnal János tanár úrnak.  

A műsorban részt vett:

4. osztály: Berta Jázmin Zsuzsanna, Csurkui Szabina  Hajnalka,

5.osztály:  Csurkui János, Kaprinay Milán Dávid, Mika Renáta,

6.osztály:  Apfel Roland Gábor, Nadobán Izabella, Somodi Béla, Szabó Patrik Roland, Zsigmond Irén Szeréna,

7. osztály: Bánfi Piroska Ivett, Berta Noémi Sztella, Ferencsik Vivien, Zsigmond József János

8.osztály: Berta Amanda, Berta Vivien, Mika Nikoletta, Sinkó Vanessza Rozália