Télűzés az alsó tagozaton, rendhagyó farsangolás

Ebben az évben a Magyarcsanádi Református Általános Iskola alsó tagozatán rendhagyó módon, osztálykeretben tartották meg a farsangot, a tanító nénik. Február 4-én, csütörtökön a tanulók nagy izgalommal várták a délutánt.  

 Ebéd után, a télűzést volt ahol vidám dalokkal kezdték, volt ahol zenés bemelegítő gyakorlattal készültek a játékos sorversenyre. Sokféle ügyességi gyakorlatban mutathatták meg fürgeségüket és kitartásukat a gyerekek. Volt labda vezetés és terelés a bóják között, ügyességi feladatok hula hoop karikával, zsákba ugrálás, szívószállal ping pong labda terelés, célbadobás. Móka, kacagás, szurkolás hangjai szűrődtek ki a folyosóra. A diákok rendkívül élvezték a nem mindennapi  feladatokat.

Miután  a gyerekek alaposan kifáradtak a sok mozgásos, ügyességi játékban, vidám, színes álarcokat készítettek a tanító nénikkel. Ezekkel a nap végén jelképesen elűzték a telet. Uzsonna után mindenki fáradtan, de nagyon jó hangulatban, élményekkel telve indult haza.

Köszönjük szépen  Kőszeginé Szűcs Gabriella, Pólya Ágnes, Sztáncs Erika és Tóvizi Béláné tanító néniknek, hogy a pandémia ellenére emlékezetessé tették osztályaiknak a délutánt,  megemlékezve  a farsangról és a télűzésről!

Rajzos siker a Mátrában!

A MÁTRA BIKER  SC Sport Club első alkalommal hirdetett rajzpályázatot 1-8. évfolyam részére, „Tekerj a Mátrában!” címmel. A pályamunkáknak egy mátrai kerékpározással vagy saját élményen alapuló  kerékpározással kapcsolatos jelenetet kellett ábrázolniuk felhívva a figyelmet a gyerekek és fiatalok egészséges életre való  nevelésére. Minden pályázó csak egy pályamunkával pályázhatott. Több technikai megoldás közül választhattak a gyerekek: ceruza, zsírkréta, filctoll, grafit, pasztell , festék alapú műveket vártak.

Korcsoportonként lehetett pályázni. Minden korcsoportban 3 szakmai díj került kiosztásra. Mivel hatalmas mennyiségű pályázat érkezett be a Sport Clubhoz, ezért úgy döntöttek, hogy osztályonként zsűrizik le a munkákat. Facebookra is feltöltötték a pályamunkákat melyeket 28 ezren tekintettek meg. A Magyarcsanádi Református Általános Iskolából két tanuló pályázott: Csurkui Szabina Hajnalka 5. osztályos és Ferencsik Vivien 8. osztályos tanulók, akik  zsírkrétával készítették el a pályaművüket.A „Tekerj a zöldbe” ajándékcsomagot Ferencsik Vivien pályamunkája nyerte, amit a Magyar Kerékpáros Turisztikai szövetség ajánlott fel a különdíjasoknak. Gratulálunk a pályázóknak és felkészítő pedagógusuknak, Hadár Lászlónénak és további sok sikert kívánunk!

Gyöngybetűk Tiszafüreden!

A tiszafüredi Bán Zsigmond Református Két Tanítási Nyelvű Általános  Iskola,  „Gondja van az Úrnak az útra, amelyen jártok” címmel országos Szépírás levelező versenyt hirdetett 2-6. osztályos tanulók számára.

A verseny célja a kézírás fontosságára való figyelemfelhívás, a kézzel írás népszerűsítése, a gyerekek ösztönzése a szép, pontos írás gyakorlására és az iskolák közötti kapcsolatok ápolása.

A tanulók feladata egy kijelölt szöveg másolása volt, hibátlanul és szépen, odafigyelve a betűk és szóközök egyenletességére. Iskolánkból,  Felcsuti Milán 2. osztályos, Jankó Tamás 4. osztályos, Tóth Laura 5.osztályos és Mika Renáta, Salyi Attila Alex 6.osztályos tanulók neveztek be, a már hetedik alkalommal megrendezésre kerülő versenyre.

JANKÓ TAMÁS a beküldött   kiváló pályamunkájáért, KÜLÖNDÍJAT kapott.

Gratulálunk neki és a felkészítő pedagógusának Tóvizi Bélánénak az eredményhez és további sok sikert kívánunk minden versenyzőnek és felkészítőnek!

Mikulás délután

Mind az alsó tagozaton mind pedig a felső tagozaton az idén is megtartották az osztályfőnökök a mikulás délutánt. Hiába várták a picikék magát a jóságos öreget, személyesen, csalogatva őt szebbnél szebb dalokkal , sajnos a vírushelyzetre való tekintettel csak az ablakon kopogott és bevarázsolta be nagy piros zsákját telis-tele finomsággal a tantermekbe.

Az alsó tagozaton nagyon mozgalmasan telt december 4-e délutánja. Volt ahol memóriakártyáztak, színeztek, filmet néztek. Van amelyik osztály mikulás álarc készítésével kezdte a délutánt és közös játékkal fejezte be. Nagyon jó hangulatban telt a program. Öröm és boldogság tükröződött a gyerekek arcán. Jókedvvel,tele élményekkel fogyasztották el a finomságokat.

Az idei tanévben a felső tagozatosok december 7-ét választották a rendhagyó mikulásdélután megtartására. Volt olyan osztály ahol osztálytársuk nevét húzták ki a gyerekek és saját maguk,  egymásnak készítettek mikulás csomagot,telerakva minden finomsággal.

A hétfő délután sem telt el unalmasan, hiszen  pingpong bajnokság, székfoglaló, seprűtáncoltatás, filmnézés színesítette a programot. Amikor megéheztek a gyerekek, pizzát falatoztak, zenét hallgattak, beszélgettek az asztal körül. Mindenki nagyon jól érezte magát.

Reméljük jövőre már személyesen ellátogat, a sok csillogó szemű gyermekhez  Mikulás!

Márton-nap a mesék birodalmában

2020.november 12-én rendezte meg iskolánk alsó tagozata a hagyományos Mesemondó versenyt, aminek a központi témája a Márton-nap volt. . A vírushelyzet miatt a nyilvánosság kizárásával került megrendezésre, ennek ellenére a gyerekek nagy lelkesedéssel készültek.

A gyerekeket a tanító nénik által hangulatosan feldíszített tornaterem várta. A délután egy Márton-napi verssel kezdődött, amit Pólya Ági tanító néni olvasott fel.  A verseny meglepetés vendége maga Ludas Matyi volt,  aki  leült a babzsák fotelbe és elmesélte saját történetét. Ezután sorszámot húztak a gyerekek (természetesen libásat), majd elkezdődött a verseny. Először az óvodások meséltek, akik nagyon ügyesen, bátran kiálltak mesét mondani:

 Jakucs Emili Diána, Jesity Szvetlána, Pálfi Vanessza. Köszönjük szépen Locskainé Zsuzsi óvónéninek és a szülőknek a színvonalas felkészítést!

Iskolánkból 9 tanuló mérettette meg magát.

A zsűri tagjai:  Baranyi Bettina igazgató, a zsűri elnöke
                        Locskai Zoltánné óvodavezető
                        Konti Ibolya fejlesztő pedagógus

A zsűri döntése alapján,könyvjutalomban részesültek:

1-2. osztály:
I. helyezett: Felcsuti Milán                        2. osztályos tanuló
II.helyezett: Németh Roland Rikárdó        2. osztályos tanuló
III. helyezett: Jankó Márkó                        2. osztályos tanuló
               felkészítő pedagógus: Kőszeginé Szűcs Gabriella

3.-4. osztály:

  1. helyezett: Jankó Tamás 4. osztályos tanuló

                                   felkészítő pedagógus: Tóvizi Béláné

  1. helyezett: Márki Márk 3. osztályos tanuló

III. helyezett: Kis-Jakab Levente                3. osztályos tanuló

                                   felkészítő pedagógus: Pólya Ágnes

Gratulálunk és további sok sikert kívánunk a versenyzőknek és felkészítő pedagógusaiknak!