2022. április 8-án rendeztük meg a nagycsoportos óvodásoknak az ’Irány a Karib-tenger!” iskolakóstolgatót. A program elején közösen köszöntöttük a résztvevőket. Az óvodások egy – egy kitűzőt húzhattak, mellyel négy csapatot alkottak, és egy – egy állomáson vettek részt. Elsősorban játszani hívtuk a gyerekeket. Megidéztük nekik a Karib – tengert, és közösen a szőnyegen egy dallal motiváltuk a gyerekeket. A kitűzők kihúzása következett, mellyel sikerült megalkotnunk a négy csapatot. A kitűzőket minden ovis ruhájára feltűztük. Ebben segítettek az óvónők, Higyisán Aurélné és Tóth-Pál Lászlóné. A csapatok kísérői felső tagozatos diákjaink voltak, akik egy – egy zászlóval kísérték a csapatukat az állomásokra. Veszélyes vizekre evezve, a kalózok világába invitáltuk meg az érdeklődő ovisokat, ahol ügyességi feladatokon keresztül ismertettük meg velük a kalóz-élet valós és játékos oldalát. Az állomáson ügyességi játékokkal mozgattuk meg a gyerekeket. Az ágyúgolyó kilövés során konzerves dobozra egy-egy kalózos képet ragasztottunk. A dobozokból egy piramist építettünk, melyet labdákkal kellett ledobálniuk a gyerekeknek. A második állomáson kincseket rejtettünk el homokban, amiket meg kellett keresniük az ovisoknak. A harmadik állomás a gyöngyhalászatról szólt. Vízzel teli üvegből egy-egy pingponglabdát kellett kihalászniuk kanál segítségével. A negyedik állomás a kókuszteke volt. 6 darab vízzel megtelt flakont kellett az ovisoknak egy „kókusszal” eltalálniuk. Az utolsó állomáson a feladat a cápaszájba történő célba dobás volt. A feladatok elvégzése során tallért kellett gyűjteniük a gyerekeknek, melyeket az állomások teljesítése után egy kincsesládába raktak bele. A ládát nyitó kulcs megtalálása után minden ovis egy-egy „kincset” választhatott. A kellemes délutánt öleléssel és ragyogó szemekkel köszönték meg nekünk az ovisok, akik jó hangulattal, kellő izomlázzal, és az általunk készített kellékekkel térhettek haza. Köszönjük ezt a kellemes délutánt Kanton Eszter, Pálfi Katalin Renáta és Tóvizi Béláné pedagógusoknak! Külön köszönet a munkájukat segítő felső tagozatos tanulóknak! Csurkui János, Kaprinay Milán Dávid, Apfel Roland Gábor, Kisalbert Kíra, Kovács Tamás, Nadobán Izabella, Somodi Béla, Szabó Patrik Roland, Zsigmond Irén Szeréna.
Újra nyílt nap az iskolában
2022. március 30-án, a hosszú vírusos időszak után, Kőszeginé Szűcs Gabriella tanító, nyílt órát tartott a 3. osztályban. Nagy örömünkre szolgált, hogy néhány szülő és kolléga is érdeklődött a tanulók és tanítójuk munkája iránt.
A nyelvtan órán, az igékről tanultak összefoglalását figyelhették meg a látogatók. Játékos formában, adtak számot tudásukról. Társasjátékoztak , hol együtt, hol csoport munkában is. Az igeidők helyesírását, izgalmas totóval gyakorolták. Páros munkában az igekötős igéket kellett felismerni a szövegben. Minden pár ,fejüket összedugva, elmélyülten dolgozott a kapott feladaton. A differenciált csoport munkában interaktív feladatokkal bővítették tudásukat. A játszva tanulás élményével, a tanult ismereteket rögzítették, elmélyítették. A húsvéti ünnepet várva, még a fonott kosár is előkerült ,tele tojással, a tojásokban szavakkal. A gyerekek nagy izgalommal kezdték bontogatni a tojásokat, hogy megtalálják az igéket és a kosárba gyűjtsék.
Az óra zárásaként dicsérő szavakkal és jutalomkártyákkal értékelte Gabi néni a gyerekek órai munkáját. A látogatók egy mozgalmas, vidám, órát láthattak a 3. osztály és osztályfőnökük tolmácsolásában, köszönjük szépen az élményt! Fontosnak tartjuk, hogy a jövőben is lehetőség legyen más évfolyamokra is betekinteni az érdeklődőknek.
Ovis szórólap Tavasz

Kajla Sulibajnokság

Hol vagy, Kajla? címmel idén is megrendezésre került a Kajla bajnokság, amelyben keresték az ország legügyesebb harmadik-negyedik osztályait. 2019 óta Kajla kutyus számos érdekesség és szépség felfedezésében segítette a diákokat.
A Magyarcsanádi Református Általános Iskola és Óvoda diákjai első alkalommal neveztek az Országos Kajla Bajnokságra, ahol össze tudták mérni tudásukat a Csongrád-Csanád megyei iskolák tanulóival.
A selejtező fordulót a meghirdetett időszakban – 2022.02.01. és 2022.03.06. között – bármikor lejátszhatták a diákok, de ismétlésre nem volt lehetőség. Összesen 20 kérdésre kellett válaszolni, minden kérdésre 30 másodperc állt rendelkezésre. A helyes válasz mellett a gyorsaság is számított a pontozás során.
A felkészülést rövid videók segítették, melyben megismerkedhettünk Magyarország több nevezetességével.
A kérdések között szerepelt, hogy „Melyik község településrésze Galyatető?, Melyik Magyarország legmagasabb helycsúcsa?, Hol fekszik a monostori erőd?, Melyik várost nevezik sokan az Őrség fővárosának?, Ki tervezte a makói Hagymatikum Gyógyfürdőt?, Melyik hegység lábánál található a Szalajka-völgy?, Mekkora a területe a Velencei-tónak?, stb.” Sok kérdés színesítette még ezt a 2 napot. A gyerekek nagyon élvezték, a sikeres válaszoknak hangos éljenzéssel örültek.
A 4. osztály 2022. február 25-én, Hetes osztag néven vett részt a versenyen.
A csapat tagjai:
Berta Nikolasz
Gaspar Roxana Maria
Hustiák Regina Franciska
Jankó Imre Enrikó
Kis-Jakab Levente
Márki Márk
Sztáncs Dzsásztin
Azon a napon 1168 ponttal közel egy hétig az 1. helyen álltak. Sajnos a véghajrában 48 ponttal lecsúsztak a 4. helyre, így elestek az online elődöntő lehetőségétől.
A 3. osztály 2022. március 4-én,Teknősök néven versenyzett, ahol 1055 ponttal a 7. helyezést sikerült elérniük.
A csapat tagjai:
Csurkui István Mihály
Felcsuti Milán
Hustiák Martin Mihály
Jankó Márkó
Jankó Tifani Fatima
Németh Roland Rikárdó
Pálfi Amira Etelka
Restás Alina Goldina
Salyi Kitti Bianka
Salyi Melissza Viktória
Szőke János
Szőrös Milán
A gyerekek és a pedagógusok is nagyon örültek. Igaz az első háromba nem sikerült bekerülni, de így is szép helyezést sikerült elérniük iskolánk tanulóinak. Természetesen a résztvevők igazgatói dicséretben részesültek. Köszönjük a munkát a felkészítő pedagógusnak, Kanton Eszternek, és a pedagógiai asszisztensnek, Borsos Zsanettnek, aki a verseny során segítette a gyerekek munkáját

