Egyél jól, legyél jól!

A Vega-Ház Kft. pályázatot hirdetett „Egyél jól, legyél jól!” címmel.

Iskolánk részt vett az Iskolagyümölcs és Iskolazöldség programjában.

A Kft. az iskolába friss zöldséget, gyümölcsöt és gyümölcslevet szállít, amelyeket a tanulóink örömmel fogyasztanak.

A meghirdetett pályázat négy részből tevődött össze.

Az első feladat címe: „Te is teszel érte? Színes tányér.” Rajzot készítettek, hogy milyen a vitamindús, egészséges, tartalmas étkezés. Mi legyen a tányéron, hogy egészségesek maradjunk.

A második feladat: „Neveljetek palántát!” Ehhez palántanevelő csomagot biztosítottak, amely sárgarépa magot tartalmazott. A mi feladatunk a magok földbe ültetése volt.

A harmadik feladat címe: „Reggeli vitaminadag.” Egy héten keresztül fotókat készítettünk a reggeliről, hogy mi mindent kell fogyasszunk ahhoz, hogy energikus, vitamindús legyen a napunk.

Negyedik feladat: „Készíts társasjátékot!” Az egészséges életmóddal kapcsolatos társasjátékot kellett készíteni, főleg újrahasznosítható anyagokból.

A pályázatra nagyon lelkesen készültek a tanulók.

A 6. osztályból: Gáspár Roxána, Hustiák Regina, Kis-Jakab Levente, Márki Márk, Matajsz Rebeka, Póka Krisztina, Vass Alexa.

A 7. osztályból: Farkas Jázmin, Földi Fanni, Novák Patrik, Sóki Zsolt, Jankó Tamás.

A beküldött pályamunkánk alapján, eredményes szereplésükért tárgyjutalmakban részesültek. Gratulálunk a pályázóknak és köszönjük szépen Mészáros Lászlóné tanárnő felkészítő munkáját. További sok sikert kívánunk!