A Föld Napja

Az első Föld Napja 1970. április 22.-én került megrendezésre Amerikában, hogy felhívják a figyelmet a környezetvédelem fontosságára, természeti értékeink megóvására.

Ez a mozgalom a közös felelősségre hívja fel a figyelmet. Mindannyiunk feladata a környezetünk, a levegő, a víz, a talaj, és a Föld élőlényeinek a védelme. Világszerte ünneplik.

Magyarországon 1990 óta egyre többen érzik, hogy legalább a Föld Napján tesznek valamit ennek érdekében. Környezetvédelmünk fontosságának tudatosítása érdekében egyre többet teszünk, de nem eleget. Még sok a felesleges fogyasztás, energiapazarlás.

Egyre nagyobb hangsúlyt kap a különböző Föld napi mozgalom április 22.-én.

Például faültetés, környezetismereti, játékos vetélkedők.

A mi iskolánk is rendezett kreatív, játékos vetélkedőt ebből az alkalomból 2024. április 22.-én.

Az osztályok az osztályfőnökkel minden állomáson különböző „Föld Napjához” kapcsolódó feladatokat oldottak meg.

Feladatul kaptak egy „Energia Totót”, melynek kérdései a természet és környezetvédelemhez, valamint az energiatakarékossághoz kapcsolódtak.

Az alsós tanulók „Szókirakó” megfejtésével megtudhatták a Föld Napjához kapcsolódó kifejezéseket..

Egy másik állomáson interaktív feladatokat oldottak meg.

Megismerkedhettek védett állatokkal, növényekkel: Képkártyák segítségével beszélgettek, mi ártalmas, káros a Föld számára, és mi a hasznos. Tippelhettek a védett élőlények eszmei értékére.

Memóriakártyákkal a klímaváltozásról, energiatudatosságról tájékozódhattak.

A környezetszépítésben és a levegőtisztításban szerepet kapnak a növények.

Egynyári virágpalántákat ( kerti begónia, mézvirág, paprikavirág, verbéna) ültettek, melyekkel az iskolánk udvarát díszítjük.

Egy másik állomáson újrahasznosított anyagból készített játékkal ügyességi feladatokat oldottak meg, ügyességi játékokkal is találkozhattak a tanulók.

A „Halászat” állomás a halak horgászatára, a tengerek jelentőségére hívta fel a figyelmet.

Az asztali labda versenyen a „szél”, mint megújuló energiaforrás kapott szerepet. Az osztályok közben pontokat gyűjtöttek az állomásokon  külön az alsó és felső tagozaton is ügyesen szerepeltek az osztályok oklevéllel és édességgel jutalmaztuk őket.

Nagyon jól érezték magukat a gyerekek, tudatosították magukban és egymásban a környezetvédelem fontosságát.