„Tavasztündér”

2024. április 16-án rendeztük meg a nagycsoportos óvodásoknak a „Tavasztündér” iskolakóstolgatót. A program elején az elsős tanító néni köszöntötte a résztvevőket. Az óvodásokat egy-egy első osztályos diák kísérte az iskolapadba. Elsősorban játszani hívtuk a gyerekeket. Megidéztük nekik a tavaszt, és közösen egy tánccal motiváltuk a nagycsoportosokat. A táncot alsó és felső tagozatos diákjaink mutatták be. Ezt követően minden gyerkőcből mókust és katicabogarat varázsoltunk, és egy-egy fejdíszt tettünk a fejükre.

Az elsősök olvastak az ovisoknak, megmutatták, hogy jövőre már ők is ilyen szépen tudnak majd olvasni. Az interaktív táblán segítettek megkeresni, hogy Süni kinek vitte a leveleket az erdőben. Azután együtt számolták ki a teremben elrejtett kis kártyákon levő műveleteket. Majd játékosan kellett megoldaniuk az elsősök által felolvasott utasításokat.

A feladatok megoldása után az óvodások megvendégelése következett, ahol édes süteményekkel, üdítővel, teával és kávéval kínáltuk meg a leendő elsősöket és szüleiket.

A kellemes délutánt egy-egy öleléssel köszönték meg nekünk az ovisok, akik jó hangulattal, és az általunk készített fejdísszel térhettek haza.

Igazgató néni egy szerény ajándékkal köszönte meg a szülők részvételét.

Köszönjük ezt a kellemes délutánt Gecsei Zita, Pálfi Katalin Renáta és Tóvizi Béláné pedagógusoknak!