Iskolakóstolgató a leendő elsősöknek – Erdei állatok nyomában

2026.02.18-án ismét vidám zsivaj töltötte meg iskolánkat: nagycsoportos óvodások érkeztek hozzánk iskolakóstolgatóra. 

A foglalkozáson Orsi néni és Erika néni kalauzolta az ovisokat az erdei állatok világába. A délutánt egy interaktív mese megtekintésével kezdtük, amely során a gyerekek nemcsak hallgatói, hanem aktív résztvevői is voltak a történetnek. Közösen gondolkodtunk azon, melyik állat hogyan él, mit eszik, és milyen különleges tulajdonságai vannak.

A mese feldolgozását játékos feladatok követték. A nagy sikert aratott memóriajáték a figyelmük mellett az emlékezetüket is próbára tette. A hangfelismerő játék során a gyerekek lelkesen találgatták, vajon melyik állat hangját hallják éppen. A foglalkozás első részét egy rövid, életkoruknak megfelelő feladatlap zárta, ahol és összekötős feladatokkal mélyíthették el az élményeiket.

A program második felében a robotméhecske segítségével párosítottuk az erdőlakókat a lábnyomaikkal.  A kicsik nagy lelkesedéssel programozták a robotot.

A délután jó hangulatban telt: a gyerekek bátran, nyitottan kapcsolódtak be minden tevékenységbe. Bízunk benne, hogy a mai élmények hozzájárulnak ahhoz, hogy szeptemberben már ismerősként, örömmel lépjék át iskolánk küszöbét.

Szeretettel várjuk őket vissza – hamarosan már elsős diákként!

Román-szerb suliváró foglalkozás az iskolában

Mint azt már az utóbbi években megszoktuk, az óvodások „végzős” csoportja az idei tanév folyamán is többször ellátogat iskolánkba, ahol különböző játékos feladatok segítségével hangolódnak rá életük soron következő nagy lépcsőfoka, az iskola első osztálya által támaszott kihívások leküzdésére.

 Nem volt ez másképp január 20-án sem, amikor a tanórák után Kovács Ana-Maria román-és Gyorgyev Bránimír szerb nyelvet tanító pedagógusok várták a lurkókat nagy szeretettel.

A tizenhárom nyagycsoportost Léna néni és Renáta néni kísérték át az iskola épületébe, ahol a házigazdák három, többnyire négy fős csoportra osztották őket, hogy ott több „munka”állomáson, játékosan fejlesztő, logikát, memóriát és finom-motorikát használó feladatokat kapjanak, melyeket nagy lelkesedéssel és koncentrációval végeztek el sikeresen!

Az összes közül az utolsó, tizedik állomás bizonyult a legnépszerűbbek, ahol a gyermekek szenzoros érzékelését tette próbára „Ana néni” az ujjával a hátukra rajzolt jelekkel, melyeket azok táblán feltüntetett, vizuális formájában kellett felismerniük.

A játékos feladatok többnyire a színekre, számokra, irányokra, a formákra és a környezet-tudatosságra fókuszáltak és a három „csapat” sorrendtől függetlenül mozoghatott a még megoldásra váró kihívások között.

A feladatokat a tanárok bemelegítésként nemzetiségi nyelven is instruálták előre vetítve a szeptembertől kötelezően választható nyelvi órák fő témaköreit.

Az elvégzett feladatok osztatlan sikerének örömét román tradícionális sós-és édes finomságok kóstolásával ünnepelték mindenki nagy örömére!

Az eseményt Baranyi Bettina Főigazgató Asszony is meglátogatta ezzel is kifejezve támogatását és jelezve várakozásunkat a legkisebb feltörekvő generáció szeptemberi érkezését illetően!