
Hírek
Főoldalon megjelenő hírek
Év végi hangszeres vizsgák
Iskolánk hangszeres tanulói izgatottan várták a péntek délutánt, hiszen ismét lehetőségük adódott, hogy bemutathassák, mit tanultak ebben a tanévben a választott hangszerükön. Elsőként az ütőhangszeres tanszak mutatkozott be nagy sikerrel, majd az ügyes kis zongoristák ültek a hangszer mellé. Őket követték a furulyások, akik idén is szép számmal gyarapították a fúvós tanszakot. Ők már zongorakíséretes darabokkal és duókkal is megörvendeztették a hallgatóságot. Végezetül a gitár tanszak zárta a délutánt. Öröm volt látni, hogy már az 1. osztályosok is nagyon ügyesen játszanak a hangszeren, boldog mosollyal és büszkén álltak Dr. Csikota József igazgató úr elé. Igazgató úr részéről hatalmas dicséretet kapott minden tanuló, és hangsúlyozta, mennyire fontos és nagyszerű dolog, hogy az itt tanuló gyerekeknek már 1. osztályos koruktól lehetőségük van a zene és hangszertanulásra. Az 1. osztályosok zenei előképző keretében megismerkednek a különböző hangszerekkel, megtanulják a zenei alapokat, ezáltal a leendő 2. osztályból mindenki választott hangszert, hogy a következő tanévben már ők is elkezdhessék hangszeres tanulmányaikat.
A képzőművészeti csoport az egész iskolát betöltő alkotásokkal mutatkozott be. A különböző technikákkal készült remekművek Kiss Adél tanárnő útmutatásai által jöttek létre.
Hálás szívvel mondunk köszönetet a Magán Zeneiskola tanárainak, hogy munkájuknak köszönhetően, szebbnél szebb pillanatokkal ajándékozzák meg a gyerekek iskolánkat!
Zenetanáraink: Rakonczás Pál-zongora, Krátky Beáta-szolfézs, furulya, Krátky Richárd-furulya, Kiss Adél-képzőművészet, Varga-Siska Anita –ütő, Kabai Tamás -gitár
NEP Program 7-8.oszt
2026. április utolsó napján iskolánk hetedik osztályos tanulói, május 19-én a nyolcadik osztályosok az úgynevezett „NEP Program” (Nemzeti Emlékezetpedagógiai Program) keretein belül, részt vehettek egy egynapos tanulmányi kiránduláson, Múzeumpedagógiai programon, mely a Szegedi Dómba, azon belül is a Szegedi Dóm Látogatóközpontjába való látogatást tette lehetővé számukra.
A Nemzeti Emlékezetpedagógiai Program célja, hogy a fiatalok élményszerű módon ismerkedjenek meg Magyarország történelmével és kulturális örökségével. A program a köznevelésben és a szakképzésben tanuló diákokat szólítja meg, akik szervezett keretek között, pedagógus kíséretével látogatnak el nemzeti és történelmi emlékhelyekre, magyar emlékpontokra. A program a Nemzeti Örökség Intézete és a Klebelsberg Központ együttműködésében valósul meg, a tankerületi központok koordinálásával.
Programjuk a következő volt:
Szeged emblematikus épületének, a Fogadalmi templomnak, vagy ismertebb nevén a Szegedi Dómnak építéstörténete mellett a séta során megismerhették a templom liturgikus terét. A templomot körbejárva ismerkedhettek meg Glattfelder Gyula csanádi püspök, Klebelsberg Kuno kultuszminiszter, valamint Foerk Ernő építész szegedi munkásságával. A program folytatásaként a Dóm altemplomát bejárva a Szeged-Csanádi Egyházmegye liturgikus gyűjteményét tekinthették meg, ahol séta során a kiemelt sírhelyeknél emlékezhettek meg a templom építőjéről és építtetőiről. A program zárásaként a Szegedi Dóm 46 méter magas toronykilátójából Szeged csodálatos panorámáját csodálhatták meg.
A több, mint másfél órás tömör programot a Látogatóközpont szakavatott idegenvezetőinek professzionális és interaktív szakmai vezetése „repítette át” az idő múlásán. A gyerekek az első perctől az elköszönés pillanatáig rengeteg hasznos információval, ismeret-anyaggal és anekdotával gazdagodtak a csodálatos enteriőr, freskók és muzeális kegytárgyak megtekintése közben mindamellett, hogy megtekinthették az altemplomban kialakított, Klebelsberg család és közöttük is Klebelesberg Kuno éltetét, iskoláit, munkásságát és személyének történelmi jelentőségét bemutató, korhű kiállítást.
Csapatunk tagjai – leginkább a toronylátogatás alkalmával megmászott, végeláthatatlan lépcsősor leküzdése miatt – fáradtan, de annál több új impulzussal, információ-halmazzal és egy felejthetetlen élménnyel térhettek vissza Iskolánkba, ahol a soron kívüli ebéd elfogyasztása után a XXI. század igényeinek megfelelő, minden szükséges taneszközzel felszerelt osztálytermek várták őket nagy szeretettel kíváncsi iskolatársaik társaságában.
Köszönjük szépen a rendkívüli élményt!
Madarak és Fák Napja 2026
A Körös-Maros Nemzeti Park az ország hetedik nemzeti parkjaként 1997. január 16.-i időponttal alakult meg. A nemzeti park 13 mozaikból áll. Madárvilága nemzetközi jelentőségű. Külön kell megemlíteni Európa legnagyobb szárazföldi madárfaját, a túzokot, amely a nemzeti park címermadara.
Madarak és Fák Napja alkalmából különleges vendég érkezett iskolánkba. Balla Tihamér a Körös-Maros Nemzeti Park Makói tájegység természetvédelmi őrkerület-vezető munkatársa, aki interaktív, diákkal színesített előadás keretében mutatta be a Körös–Maros Nemzeti Park munkáját és természeti értékeit.
Az előadás során megismerkedtünk a Maros ártér gazdag élővilágával. Részletesen hallhattunk a gyurgyalag életéről, táplálkozásáról és különleges testi jellemzőiről. Megtudtuk, hogy ez a színpompás madár rovarokkal táplálkozik, és hazánk egyik legszebb madarának tartják.
A vizek élőlényeiről is sok érdekességet láttunk és hallottunk. Szó esett a vidráról és a hódról, életmódjukról, valamint arról, hogyan alkalmazkodtak a vízi környezethez. Az előadó bemutatta a természetvédelmi őrök munkáját is, akik nap mint nap vigyázzák és óvják a nemzeti park élővilágát.
Beszélgettünk a fák fontosságáról, hasznosságáról és arról is, miért fontos megóvni környezetünket. Az előadás mindenki számára érdekes és tanulságos volt, sok új ismerettel gazdagodtunk a természetvédelemről és a Maros ártér élővilágáról.
Nagyon szépen köszönjük!
Nyílt Órák


