Fenntarthatósági témahét

Iskolánkban április 7-től – 11-ig a fenntarthatósági témahét keretében számos programon, óráon vehettek részt a tanulók.

Hétfő: Az 1-4. osztály tanulói a környezettudatos viselkedés, a szelektív hulladékgyűjtés fontosságával ismerkedtek. Játékos feladatlap kitöltésével azt is megtudták, hogy a különböző színű kukákba milyen hulladékot gyűjtünk. Külön hangsúlyt fektettünk a papír újrahasznosítására. Kreatív feladat volt számukra a papírtáska díszítése a környezettudatos figyelemfelkeltésre fókuszálva.

Kedd: A fenntarthatósági témahét keretén belül előadást tartott iskolánkban Batik Vilmos méhész. Hozott eszközöket, melyeket a gyerekek kipróbálhattak. Maketteken pedig megnézhettük egy kaptár belsejét. Aki szerette volna felpróbálhatta a híres méhész kalapot is. Papp-Balogh Judit szappankészítő kecsketejből készült különlegességeket mutatott a tanulóknak és a pedagógusoknak. Az előadásán megtudhattuk, miért választotta a kecsketejet és azt is, hogy miként kell készíteni a fürdőbombát. Élvezettel hallgattuk az illóolajokról szóló tájékoztatását is.

A 7-8. osztály tanulói a megújuló energiaforrásokról hallhattak nagyon érdekes információkat.

Szerda: Akadályversennyel folytattuk a hetet. 8 állomáson játékos és szellemi feladatok segítségével mérték össze ügyességüket és tudásukat a tanulók. A levegő és a víz tulajdonságairól láttak érdekes kísérleteket. Horgászat elnevezésű játéknál a túlhalászat veszélyeiről volt szó. A víz takarékos felhasználására számításokkal hívtuk fel a figyelmet. Játékos interaktív feladatok tették még színesebbé a napot.

Csütörtök: Sorversenyt rendeztünk a tornateremben. Nagyon jó hangulatban, 7 csapat mérte össze gyorsaságát.

Péntek: A témahét utolsó napján a felső tagozatos tanulók megtudták: „Hogyan lehetsz tudatos vásárló?” Megismerték a tudatos vásárló 12 pontját.

Bevásárló listát kaptak a csapatok, és ezzel a játékos bevásárlással sok magyar terméket ismertek meg.

Egész héten érdekes, játékos feladatokkal tesztelték tudásukat, de ugyanakkor sok új ismeretekre tettek szert tanulóink a változatos programokon. A témahetet Mészáros Lászlóné koordinálta. Köszönjük szépen!

A dal a miénk! Utazó zenepedagógiai program iskolánkban

A Magyar Zene Háza Utazó zenepedagógiai programjára sikeres pályázatot nyert iskolánk. A programban a 3. osztály vehet részt, akiknek 4 alkalommal utazó zenepedagógus tart foglalkozást. A program egy esélyteremtő törekvés, melynek célja az önbizalomnövelés a pozitív közösségi és egyéni élmények hatására. A 3. osztályosok nagy lelkesedéssel várták az alkalmakat, melyek során Koór Gréta zenepedagógus vezetésével vidám élménypedagógiai foglalkozásokon vehetnek részt. Az órák során sokféle zenei stílussal ismerkednek a diákok, az osztály közösen írhatja át a tanult dalok szövegét, saját közösségükre szabva. Különböző jógyakorlatokkal ismerkednek meg, melyek fejlesztik az önkifejezést segítő alkotást, és számos más képességüket is. A legutóbbi alkalmon az LGT zenekar Ringasd el magad című dalával ismerkedtek a gyerekek. Közösen értelmezték a dal szövegét, majd saját ötleteik alapján át is írták. Igazán kreatív alkotások születtek, melyeket az általuk készített ritmushangszerekkel kísértek, különböző zenei stílusokban. Abban a megtiszteltetésben részesült az osztály, hogy a Magyar Zene Házából személyesen látogatta meg őket Tuza Mónika, a program koordinátora és Severinghaus Artemisz zenepedagógiai szakmai csoportvezető. Ezúton köszönjük a lehetőséget a Magyar Zene Házának, hogy a mi iskolánk is lehetőséget kapott ebben a nagyszerű programban. A pályázatot írta, és koordinálja annak megvalósítását: Krátky Beáta énektanárnő. Köszönjük!

Iskola-előkészítő foglalkozások – 2024/2025

Évekkel ezelőtt hagyománnyá vált, hogy a leendő elsősöket iskolánk tanárai időről időre érdekes foglalkozásokkal várják. Ezek a foglalkozások mindig nagy sikert arattak és aratnak a mai napig is a kicsik körében. (Akik iskolánk Facebook oldalát követik, erről láthatnak képeket rendszeresen.)

 

Ennek hatására az idei tanév kezdetén úgy döntöttünk, hogy a Suliváró foglalkozások mellett, egy célzottan a beiskolázást előkészítő, és azt segítő programba kezdünk. A foglalkozásokat ebben az évben Szalma Hédi tanító tartotta.

Elsődleges célként határoztuk meg, hogy segítsük az óvoda-iskola átmenetet és a szülők érdeklődését felkeltsük intézményünk iránt.

A leendő iskolások hétről hétre jöttek hozzánk nagy-nagy lelkesedéssel. Alkalmainkon ismerkedtünk az iskolával, az íróeszközökkel, készségeket és képességeket fejlesztettünk, és gyakran a tanítási órák felépítéséhez hasonló foglalkozásokon vettek részt az ovisok.

 

Az utolsó foglalkozást nyílttá tettük a szülők számára, hogy ők is láthassák, hogy gyermekeik milyen sokat fejlődtek és mennyire otthonosan mozognak nálunk.

 

Szeretnénk megköszönni a szülőknek, hogy támogatásukkal hozzájárultak ahhoz, hogy gyermekeik részt vehessenek a foglalkozásokon!

Hálásak vagyunk az óvó néniknek, hogy minden héten átkísérték a kicsiket és, hogy a foglalkozásokon jelenlétükkel segítették őket!

 

A ballagó óvodásoknak sok sikert kívánunk az elkövetkezendő évekre és szeretettel várjuk a gyerekeket ősszel!